medyum
5 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Ayetel Kürsi ve Faziletleri

Ayetel Kürsi ve faziletleri saymakla bitmez bütün müminlerin okuması ve anlaması gereken ayeti kerimelerden oluşmaktadır.

Ayet-el Kürsi, Bakara suresinin 255. ayetidir. Sure adını içinde geçen “Kürsi” kelimesinden almıştır.  Bu ayette, Cenab-ı Allah tanıtılmaktadır ve Yüce Allah’ın en yüce ismi içinde barındırılmaktadır.

Ayet-el Kürsi’ini faziletleri çoktur ve yücedir. Resmi ruhsatlı medyum olarak cin musallatına maruz kalanlara bu duayı okumalarını önermekteyim. Ayetel kürsinin faziletleri binlercedir. Ayet-el Kürsi okunan eve şeytanın ve büyücülerin giremeyeceği kabul edilir. Ayet-el Kürsi’yi sürekli okuyan kimselerin hem bu dünyada, hemde ahirette yüksek makamlara nail olacağına inanılır. Bu sureyi düzenli okuyan Müslümanlar günahlardan, haramlardan kendilerini sakınmaya başlarlar, içleri huzur dolar. Bu kimselerin mevkileri ve makamları yükselir.

Peygamber Efendimiz (s.av), Ayet-el Kürsi’nin farz namazlarının arkasından, akşam, sabah ve uyumadan önce okunmasını tavsiye etmiştir. Medyum hocanız olarak Ayetel Kürsiyi bol bol okuyun kardeşlerim. Allah dualarınızı ayetleri hürmetine kabul etsin.

Kim, farz namazını bitirir bitirmez, hiç yerinden kalkmadan, bir kere Ayet-el Kürsi okur ve sonra tesbihlerini yaparsa, bir de “La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” derse, o kimsenin Yüce Allah günahlarını affeder. Farz namazlarından sonra Ayet-el Kürsi’yi okumayı alışkanlık edinen kimselerin, Cennet’le aralarında ölümden başka engel olmadığı kabul edilir.

Bir önceki yazımız olan Ay Tılsımı yazısını okuyarak Ay tılsımı yaptıranların yorumlarına bakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ay Tılsımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
dua-etmenin-sikintilara-faydasi
Zaman zaman sıkıntıya düşeriz ve sığınacak bir şeyler ararız. Pek çok insan sıkıntılarını defetmek için dualara sığınırlar. Dua ederek sıkıntılarını hafifletirler ya da tamamen kurtulurlar. Dua etmenin ruha çok faydası vardır. Dua ederken niyet de önemlidir. Bazen dua e...
Fetih Suresi ve Faziletleri
Fetih suresi ve faziletleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu sitemizden ayrıca fetih suresinin faziletlerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fetih Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 48. suresi olup, 29 ayettir. Hudeybiye Antlaşmasından sonra, Hicret'in 6. yılında Medine'de inmiştir.  ...
Enfal Suresi ve Faziletleri
Enfal suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sitemizde ayrıca enfal suresinin faziletlerini de öğrenmiş olacaksınız. Enfal suresi, yetmişbeş ayettir. 30 ilâ 36. ayetler Mekke'de, diğer ayetleri ise Medine'de inmiştir. Enfal, “ziyade” anlamına gelen "nefl" kelimesini...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1