medyum
5 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Duha Suresi ve Faziletleri

Duha suresi ve faziletleri oldukça fazla olup mutlaka duha suresini akşam vakitlerinde okuyunuz.

Duha Suresi 11 ayet olup, Mekke’de inmiştir. Kur’an’ın 11. Sırasındaki suredir. Bu surede, Peygamber Efendimizin (s.av.) ve vahyin Allah’ın teminatı altında olduğu belirtilmektedir. “İkram, yetim, nankörlük” gibi kavramlar, bu surede Peygamber Efendimizin (s.a.v) hayatından örnekler verilerek pekiştirilmiştir ve detaylandırılmıştır. Resmi ruhsatlı medyum hocanız da her akşam kardeşlerimize duha suresini okuyup anlamanızı tavsiye etmektedir.

Bu surenin iyi anlaşılabilmesi için Kevser ve İnşirah Surelerinin de iyi anlaşılması gerekir. Çünkü Duha, İnşirah ve Kevser Surelerinin hepsi,  müşriklerin kötü muamelelerine maruz kalmış olan Peygamber Efendimizi teselli etmek, destekleyip güçlendirmek için indirilmiş çok anlamlı surelerdir ve üçü birlikte bir bütünlük arz ederler. Medyum hocalar içerisinde en iyi çalışmalar yaptırmak için iletişim kurunuz.

Fecr Suresinin inişinden sonra uzun bir  fetret dönemi yaşandığı ve Duha Suresi’inin bu dönemi sona erdirmek üzere indirildiğine inanılır. Zira, Duha Suresinin inişiyle bu dönemin sona erdiği iddia edilmiştir.

Cenab-ı Allah  Duha Suresi’ni okuyan kimseye;  mahşer gününde, ev halkına, akrabalarına, komşularına, dostlarına şefaat etme izni vereceğine inanılır.

Rivayete göre bir şey kaybeden mümin Duha Suresi’ni okursa kaybettiğini bulur.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nedir? Büyü Nasıl Yapılır? makalesini okuyarak büyü hakkında geniş bilgilere göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nedir? Büyü Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
dua-etmenin-sikintilara-faydasi
Zaman zaman sıkıntıya düşeriz ve sığınacak bir şeyler ararız. Pek çok insan sıkıntılarını defetmek için dualara sığınırlar. Dua ederek sıkıntılarını hafifletirler ya da tamamen kurtulurlar. Dua etmenin ruha çok faydası vardır. Dua ederken niyet de önemlidir. Bazen dua e...
Fetih Suresi ve Faziletleri
Fetih suresi ve faziletleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu sitemizden ayrıca fetih suresinin faziletlerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fetih Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 48. suresi olup, 29 ayettir. Hudeybiye Antlaşmasından sonra, Hicret'in 6. yılında Medine'de inmiştir.  ...
Enfal Suresi ve Faziletleri
Enfal suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sitemizde ayrıca enfal suresinin faziletlerini de öğrenmiş olacaksınız. Enfal suresi, yetmişbeş ayettir. 30 ilâ 36. ayetler Mekke'de, diğer ayetleri ise Medine'de inmiştir. Enfal, “ziyade” anlamına gelen "nefl" kelimesini...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1