medyum
5 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Enfal Suresi ve Faziletleri

Enfal suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sitemizde ayrıca enfal suresinin faziletlerini de öğrenmiş olacaksınız.

Enfal suresi, yetmişbeş ayettir. 30 ilâ 36. ayetler Mekke’de, diğer ayetleri ise Medine’de inmiştir. Enfal, “ziyade” anlamına gelen “nefl” kelimesinin çoğuludur. İslam adına yapılan savaşlarda elde edilen sevaba, ve ek olarak savaş sonucu elde edilen ganimete de “nefl” denilmiştir. Surenin birinci ayetinde, savaştan elde edilen ganimetlerin Allah’a ve Resulu Efendimize ait olduğu yönündeki ifadelerin mevcut olması sebebiyle sureye bu ad verilmiştir.

Enfal suresi hakkında bilgiler ve faziletlerinin bulunduğu web sitemizden medyum hocamızla da iletişim kurarak sorunlarınıza çözüm buldurabilirsiniz kardeşlerim. Allah’ın rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun.

Enfal Suresi’nin faziletleri hakkından edinilen bilgilerden bazıları şöyledir:

  1. Haksızlığa uğrayanların davalarındaki haklılıklarını gösterebilmeleri, haksızlıktan kurtulabilmeleri için Enfal Suresi’nin 7. ayetinin 950 kere tekrarlanır.
  2. Her türlü iftira, musibet ve esaretten kurtulmak için Enfal Suresi 7 kere okunur.
  3. Ruhsal anlamda bunalımda olanlar için, bu bunalımlarını hafifletmek, sebebi tam olarak bilinemeyen sıkıntılarından kurtarmak için Enfal Suresi adeta bir reçetedir. Enfal suresinin 66. ayetinin, bir Cuma gününün ikindi vaktinden başlayarak, farz namazların sonunda ve aralıksız bir hafta süreyle okunur. Cenab-ı Allah o kimseye her hususta kolaylık nasip edecektir.

Bir önceki yazımız olan Enam Suresi ve Faziletleri hakkında bilgilere bakarak Enam suresinin faziletlerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Enam Suresi ve Faziletleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
dua-etmenin-sikintilara-faydasi
Zaman zaman sıkıntıya düşeriz ve sığınacak bir şeyler ararız. Pek çok insan sıkıntılarını defetmek için dualara sığınırlar. Dua ederek sıkıntılarını hafifletirler ya da tamamen kurtulurlar. Dua etmenin ruha çok faydası vardır. Dua ederken niyet de önemlidir. Bazen dua e...
Fetih Suresi ve Faziletleri
Fetih suresi ve faziletleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu sitemizden ayrıca fetih suresinin faziletlerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fetih Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 48. suresi olup, 29 ayettir. Hudeybiye Antlaşmasından sonra, Hicret'in 6. yılında Medine'de inmiştir.  ...
Enam Suresi ve Faziletleri
Enam suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sayfamızdan Enam suresinin faziletlerine bakabilirsiniz. Enam Suresi, Mekke’de 55. sırada inmiş olup,  sure adını 136, 138 ve 139. ayetlerde geçenen'âm kelimesinden alır. ‘En’am’ , "dört bacaklı, iki tırnaklı, geviş ...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1