medyum
6 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Fatiha Suresi

Fatiha suresi kuran da bulunan ilk suredir ve faziletleri oldukça fazla olup saymakla bitmemektedir.

Kur’an-ı Kerim’in ilk sırada yer alan suresi olması sıfatı ile “başlangıç” anlamına gelen “Fatiha” ismi verilen sure,  yedi ayet olarak Mekke döneminde inmiştir.  Fatiha Suresi adeta Kur’an-ı Kerim’in mükemmel bir özeti mahiyetindedir. Fatiha Suresi’nde Allah’ın her türlü övgüye layık varlığından, kulluğun ancak O’na yapılabileceği ve sadece O’ndan yardım istenebileceğinden en özlü şekilde bahsedilmiştir.  Peygamber Efendimiz, Cebrail Aleyhisselam ile birlikteyken bir meleğin yanına gelip, aşağıdaki müjdeli sözleri ilettiği bildirilmektedir:
“Senden önce hiç bir peygambere verilmeyen iki nur ile seni müjdeliyorum. Bunlar Fatiha Suresi ve Bakara suresinin son ayetleridir. Bu iki sureden okuyacağın her harften dolayı, istediğin mutlaka verilecektir.”

Her gün evine girerken Fatiha Suresi’ni okuyan Müslüman’ların evinde hayır ve bereketin artacağı; gece yatmadan önce Fatiha Suresi’ni okuyup, avucuna üfledikten sonra vücuduna sıvazlayan Müslümanların ise sabaha kadar ölümden başka herşeyden korunacağı bildirilmiştir. Değerli kardeşlerim uzman medyum hocanız olarak her namazda okuduğumuz fatiha suresini devamlı ağzımızdan düşürmemeyi tavsiye ediyorum. Allah fatiha suresinin anlamını bilip de amel eden kullarından ihsan eylesin.

Yüce Allah’ın bize bahşettiği Fatiha Suresi’nin faziletlerinden en büyük yararı sağlamak her Müslüman’ın gayesi olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan El Falı ve El Falınıza Baktırın başlıklı içeriğimizi okuyarak el falı baktıranların yorumlarına göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan El Falı ve El Falınıza Baktırın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Şamanizm ve Medyum Hocalar
Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın. İslami literatü...
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
medyum ilgisi
Medyum ilgisi doğuştan gelen bazı yetenekleri bulunan kişilere denir. İnsan yaratıldıktan sonra medyum ilgisi meydana gelir ve bu medyum yeteneğini faydalı şekilde kullanır. Allah insanları çeşitli özelliklerle donatarak diğer insanlardan üstün kılmıştır. Bu üstün özelikl...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1