medyum
5 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Fetih Suresi ve Faziletleri

Fetih suresi ve faziletleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu sitemizden ayrıca fetih suresinin faziletlerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fetih Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 48. suresi olup, 29 ayettir. Hudeybiye Antlaşmasından sonra, Hicret’in 6. yılında Medine’de inmiştir.  Surenin adı içinde geçen “feth” kelimesinden gelir. Feth; bir yeri almak, zaptetmek, ele geçirmek gibi anlamlar taşır.

Fetih Suresi’yle ilgili Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “ Bu gece bana öyle bir sure indirildi ki, o sure benim için dünya ve içinde bulunan her şeyden daha hayırlıdır.”

Değerli kardeşlerim medyum hocanız olarak bir işinizde başarılı olabilmeniz için fetih suresini bol bol okuyun. İşinizde başarılı olursunuz biiznillah kardeşlerim.

müjdelenmiştir: “Fetih Suresi’ni okuyan kimseye hudeybiye ağacının altında Muhammed (s.a.v)’e biat eden kimse gibi sevap vardır.”

Fetih Suresi’ini faziletleri çoktur. Bu faziletlere nail olmak adına; Ramazan ayının birinci gecesinde nafile namaz kılıp, namaz içinde Fatiha Suresi’nden sonra Fetih Suresi’ni okuyan kimseyi, Allah-u Teala’nın bütün sene boyunca koruyacağına inanılır. Bir başka rivayette; bahsedilen bu namazın sonunda selam verildikten sonra 10 defa Kadir Suresi ve 10 defa da Efendimiz için salat-ü selam okunması yönünde eklemeler tavsiye edilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Enfal Suresi ve Faziletleri hakkındaki makalemizi okuyarak enfal suresinin faziletlerine göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Enfal Suresi ve Faziletleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
dua-etmenin-sikintilara-faydasi
Zaman zaman sıkıntıya düşeriz ve sığınacak bir şeyler ararız. Pek çok insan sıkıntılarını defetmek için dualara sığınırlar. Dua ederek sıkıntılarını hafifletirler ya da tamamen kurtulurlar. Dua etmenin ruha çok faydası vardır. Dua ederken niyet de önemlidir. Bazen dua e...
Enfal Suresi ve Faziletleri
Enfal suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sitemizde ayrıca enfal suresinin faziletlerini de öğrenmiş olacaksınız. Enfal suresi, yetmişbeş ayettir. 30 ilâ 36. ayetler Mekke'de, diğer ayetleri ise Medine'de inmiştir. Enfal, “ziyade” anlamına gelen "nefl" kelimesini...
Enam Suresi ve Faziletleri
Enam suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sayfamızdan Enam suresinin faziletlerine bakabilirsiniz. Enam Suresi, Mekke’de 55. sırada inmiş olup,  sure adını 136, 138 ve 139. ayetlerde geçenen'âm kelimesinden alır. ‘En’am’ , "dört bacaklı, iki tırnaklı, geviş ...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1