medyum
6 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

İnşirah Suresi ve Faziletleri

İnşirah suresi ve faziletleri hakkında geniş bilgilerin yer aldığı sitemizden inşirah suresinin faziletlerini öğrenebilirsiniz.

İnşirah Suresi Mekke’de, Duha Suresi’nden hemen sonra, 12. sırada inmiştir.  Duha Suresi’nde Peygamber Efendimizin (s.a.v) geçmişteki hayatı ve kendisine verilen nimetler hatırlatılmış, kendisinden beklenen davranışların bir kısmı açıklanmıştır. “İnşirah” genişlemek, sevinmek, açılmak gibi anlamlar içerir.

Bu surenin iyi anlaşılabilmesi için Kevser ve Duha Surelerinin de iyi anlaşılması gerekir. Çünkü bu surelerin üçü birlikte müşriklerin kötü muamelelerine maruz kalan Peygamber Efendimizi  (s.a.v) teselli etmek, destekleyip güçlendirmek için indirilmiş çok anlamlı surelerdir ve bir bütünlük arz etmektedirler.

İnşirah Suresi ve faziletleri çoktur. Okuyanı kalp sıkıntısından kurtarır ve rızkını arttırır. İnşirah Suresi’ni farz namazlarının ardından 3, 5 veya 7 kere okuyan kişinin rızkı artar. Bu kimselerin tembellikten ve kederden kurtulacağı umulur. Türkiye de uzman medyum hoca olarak sizlere her gece yatmadan önce inşirah suresini okumanızı tavsiye ediyorum. İnşirah suresinin anlamını bilmek de çok faydalıdır.

Sıkıntılarından kurtulmak isteyen mümin, iki rekat Allah rızası için namaz kılıp, 152 kere İnşirah Suresi’ni okur ve Yüce Allah’a sığınırsa, bu müminin sıkıntılarından kurtulacağı ümit edilir.

İnşirah Suresi’ni inanarak ve faydası umularak okumanın unutkanlığa da deva olacağı rivayet olunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Kaşık Büyüsü adlı yazımızı okuyarak kaşık büyüsünün hangi amaçlarla yapıldığına göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaşık Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Şamanizm ve Medyum Hocalar
Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın. İslami literatü...
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
medyum ilgisi
Medyum ilgisi doğuştan gelen bazı yetenekleri bulunan kişilere denir. İnsan yaratıldıktan sonra medyum ilgisi meydana gelir ve bu medyum yeteneğini faydalı şekilde kullanır. Allah insanları çeşitli özelliklerle donatarak diğer insanlardan üstün kılmıştır. Bu üstün özelikl...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1