medyum medyumlar

medyum
3 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

İnşirah Suresi ve Faziletleri

İnşirah suresi ve faziletleri hakkında geniş bilgilerin yer aldığı sitemizden inşirah suresinin faziletlerini öğrenebilirsiniz.

İnşirah Suresi Mekke’de, Duha Suresi’nden hemen sonra, 12. sırada inmiştir.  Duha Suresi’nde Peygamber Efendimizin (s.a.v) geçmişteki hayatı ve kendisine verilen nimetler hatırlatılmış, kendisinden beklenen davranışların bir kısmı açıklanmıştır. “İnşirah” genişlemek, sevinmek, açılmak gibi anlamlar içerir.

Bu surenin iyi anlaşılabilmesi için Kevser ve Duha Surelerinin de iyi anlaşılması gerekir. Çünkü bu surelerin üçü birlikte müşriklerin kötü muamelelerine maruz kalan Peygamber Efendimizi  (s.a.v) teselli etmek, destekleyip güçlendirmek için indirilmiş çok anlamlı surelerdir ve bir bütünlük arz etmektedirler.

İnşirah Suresi ve faziletleri çoktur. Okuyanı kalp sıkıntısından kurtarır ve rızkını arttırır. İnşirah Suresi’ni farz namazlarının ardından 3, 5 veya 7 kere okuyan kişinin rızkı artar. Bu kimselerin tembellikten ve kederden kurtulacağı umulur. Türkiye de uzman medyum hoca olarak sizlere her gece yatmadan önce inşirah suresini okumanızı tavsiye ediyorum. İnşirah suresinin anlamını bilmek de çok faydalıdır.

Sıkıntılarından kurtulmak isteyen mümin, iki rekat Allah rızası için namaz kılıp, 152 kere İnşirah Suresi’ni okur ve Yüce Allah’a sığınırsa, bu müminin sıkıntılarından kurtulacağı ümit edilir.

İnşirah Suresi’ni inanarak ve faydası umularak okumanın unutkanlığa da deva olacağı rivayet olunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Kaşık Büyüsü adlı yazımızı okuyarak kaşık büyüsünün hangi amaçlarla yapıldığına göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaşık Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Büyü Bozmak Sevaptır
Büyü söz konusu olduğunda, kötü niyetli insanların kişilere yaptığı büyüleri bozmak kadar sevap bir şey yoktur arkadaşlarım. Büyüyü bozma girişimde bulunmak adına en iyi çözüm işinin ehli olan bir medyum tarafından yapılması gerekir. İyi bir medyum tarafından destek al...
Şamanizm ve Medyum Hocalar
Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın. İslami literatü...
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
Yorumlar

2017 de Tüm Zamanların En iyi medyum-medyumlar.com Sitesi Hizmetinizde.
Tema : Sipsi v1