medyum
5 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

İslam da Nazar ve Nazardan Korunma

İslam da nazar ve nazardan korunma duaları vardır. Bu dualar sayesinde nazar değen bir kişinin üzerindeki nazar bozulur.

Nazar dinimiz İslam’a göre haktır. Beğenerek, imrenerek veya haset ederek bakılan şeylere nazar değebilir.  Nazar, canlı ya da cansız her varlığa, insana, hayvana ve hatta eşyaya değebilir. Nazar öyle etkili olabilmektedir ki, bazen kişide hastalık yapabilir, hatta öldürdüğü düşünülür.

Nazar konusu, dinimizin de değindiği bir konu olmakla birlikte, dini bir konuymuş gibi algılanması ve algılatılması doğru değildir. Peygamber Efendimizin hadis-i şeriflerinde nazarla ilgili belirtilenleri bilmek ve dikkate almak, uyarıları hayatımıza dahil etmek dini açıdan yeterli olacaktır. İslam’da nazar ile ilgili durumu anlamak adına bu hadis-i şerifler yol gösterici olacaktır. Bazıları şöyledir:

Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.”

“Nazar, haktır.”

“İnsanların yarısı nazar dan ölür.”

Hadislerde nazarın hak olduğu açıkça ifade ediliyor olmakla birlikte, bu konunun, inançlı ve aynı zamanda medyum hocalara ve metafiziğe de inanan bilim adamlarına bırakmak uygun olacaktır. Din adamlarından daha çok bu konudaki uygulamaların inanışların şirke varan yanlışlıklar olmasını engellemek, yanlışlıkları düzeltmek olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan İskambil falı isimli fal makalemizi okuyarak iskambil falının nasıl bakıldığını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İskambil Falı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Şamanizm ve Medyum Hocalar
Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın. İslami literatü...
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
medyum ilgisi
Medyum ilgisi doğuştan gelen bazı yetenekleri bulunan kişilere denir. İnsan yaratıldıktan sonra medyum ilgisi meydana gelir ve bu medyum yeteneğini faydalı şekilde kullanır. Allah insanları çeşitli özelliklerle donatarak diğer insanlardan üstün kılmıştır. Bu üstün özelikl...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1