medyum medyumlar

medyum
3 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

İslam da Nazar ve Nazardan Korunma

İslam da nazar ve nazardan korunma duaları vardır. Bu dualar sayesinde nazar değen bir kişinin üzerindeki nazar bozulur.

Nazar dinimiz İslam’a göre haktır. Beğenerek, imrenerek veya haset ederek bakılan şeylere nazar değebilir.  Nazar, canlı ya da cansız her varlığa, insana, hayvana ve hatta eşyaya değebilir. Nazar öyle etkili olabilmektedir ki, bazen kişide hastalık yapabilir, hatta öldürdüğü düşünülür.

Nazar konusu, dinimizin de değindiği bir konu olmakla birlikte, dini bir konuymuş gibi algılanması ve algılatılması doğru değildir. Peygamber Efendimizin hadis-i şeriflerinde nazarla ilgili belirtilenleri bilmek ve dikkate almak, uyarıları hayatımıza dahil etmek dini açıdan yeterli olacaktır. İslam’da nazar ile ilgili durumu anlamak adına bu hadis-i şerifler yol gösterici olacaktır. Bazıları şöyledir:

Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.”

“Nazar, haktır.”

“İnsanların yarısı nazar dan ölür.”

Hadislerde nazarın hak olduğu açıkça ifade ediliyor olmakla birlikte, bu konunun, inançlı ve aynı zamanda medyum hocalara ve metafiziğe de inanan bilim adamlarına bırakmak uygun olacaktır. Din adamlarından daha çok bu konudaki uygulamaların inanışların şirke varan yanlışlıklar olmasını engellemek, yanlışlıkları düzeltmek olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan İskambil falı isimli fal makalemizi okuyarak iskambil falının nasıl bakıldığını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İskambil Falı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Büyü Bozmak Sevaptır
Büyü söz konusu olduğunda, kötü niyetli insanların kişilere yaptığı büyüleri bozmak kadar sevap bir şey yoktur arkadaşlarım. Büyüyü bozma girişimde bulunmak adına en iyi çözüm işinin ehli olan bir medyum tarafından yapılması gerekir. İyi bir medyum tarafından destek al...
Şamanizm ve Medyum Hocalar
Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın. İslami literatü...
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
Yorumlar

2017 de Tüm Zamanların En iyi medyum-medyumlar.com Sitesi Hizmetinizde.
Tema : Sipsi v1