medyum
8 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Kuran da Cinler Alemi

cinler-alemi Kuran da cinler alemi hakkında bir çok ayet bulunmaktadır. Ayrıca kuran da cin suresi de vardır.

 Cinler alemi hakkında bilgiler veren cin suresinin ilk ayetlerinde bazı cinlerin efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hazretlerini kuran okurken dinledikleri anlatılmaktadır. Bu ayetlerde bazı cinlerin Hz. Peygamber kuran-ı kerim okurken dinledikleri ve güzel bir kuran dinledikleri anlatılmaktadır.

Zariyat suresinde Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Allah buyurmaktadır ki; “Ben insanları ve cinleri yalnızca bana kulluk etsinler diye yarattım” ayeti bulunmaktadır. Ayetten herkesin çıkartacağı anlayacağı mana ise gerek cinler gerek de insanlar yalnızca Allah tarafından yaratılıp ve yalnızca da ona kulluk etsinler diye yaratılmışlardır. Ayrıca yaratılanlar içerisinde en üstün varlık insan olmaktadır. Cinleri medyum ortada hiçbir perde olmadan görür ve konuşur. Bazen medyum cinleri görebilmek için suya çağırır, aynaya çağırır ya da uykuda rüyasına gelerek cinlerle irtibat kurabilir. Bu işte usta medyumlar ise ortada hiçbir perde olmadan cinler ile temas halinde olup normal insanları gördükleri gibi görebilmekte ve konuşmaktadırlar.

Kuran da cinler hakkında onlarca ayet bulunmaktadır. Rahman suresinde açıkça ifade edilmiştir ki; “Biz canı (cin) yalın bir ateşten yarattık” diye buyrulmuştur. Anlaşılacağı üzere cinler de ateşten yaratılmış birer varlıktır. Değerli kardeşlerim her Müslüman kardeşimiz şunu çok iyi bilmelidir. Şeytan cinlerdendir. İlk cin varlığının ismi cann olarak bilinmektedir. Cin suresi ayetlerine göre İslam inancı olanlar cennetliktir fakat İslam inancı olmayan kâfir cinler ise cehenneme odun olmuşlardır.

Kuran da cinler alemini anlatan surelerin başında cin suresi gelir. Belli başlı alimler, sahabeler, imamlar tarafından cinler alemi anlatılarak günümüze kadar gelmiştir. Doğru bilgilerin yanında maalesef cinler alemi hakkında da günümüzde insanlar yanlış bilgi sahibidir. Cinler alemi hakkında sıkça sorulan sorulardan birisi cin musallatı nedir sorusudur. Bu sorunun cevabı her kesim tarafından yanlış yorumlandığı için doğru bilgileri yalnızca ilim sahibi medyumlar bilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ya Vedud İsmi Şerifi başlıklı makalemizde ya vedud, ya vedud duası ve ya vedud isminin anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar
Şamanizm ve Medyum Hocalar
Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın. İslami literatü...
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
medyum ilgisi
Medyum ilgisi doğuştan gelen bazı yetenekleri bulunan kişilere denir. İnsan yaratıldıktan sonra medyum ilgisi meydana gelir ve bu medyum yeteneğini faydalı şekilde kullanır. Allah insanları çeşitli özelliklerle donatarak diğer insanlardan üstün kılmıştır. Bu üstün özelikl...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1