medyum
4 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve 1 yorum yapıldı.

Medyum ve Kehanetler

Medyum yaptığı fal bakımlarıyla gelecek hakkında kehanetler de bulunan kişilere denir. Medyum ve kehanetleriyle ünlü hocamız sizlere bir telefon kadar yakındır.

Kehanetler bilindiği üzere ilkel zamanlarda insanların bazı olaylara aşırı anlamlar yüklemesiyle veya falcılık, büyücülük veya medyumluk gibi olguların oluşum biçimleriyle bir kaos oluşturarak meydana gelen anlatılardır. Ayrıca kelime anlamıyla da kehanet medyumla benzer özellikler taşımaktadır. Kehanetleriyle dünya gündemini sarsan medyum hocamıza ulaşmak için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Kehanet kelime anlamıyla duyular yoluyla veya sezgisel yolla geleceğin bilinmesidir. Hatta kehanet olgusuna en ilkel toplumun sosyolojik tabakalarından en uygar toplumların tabakasal yapılarına kadar gözlemlemek mümkündür. Çünkü medyumluk aslında insan bilincine özgü bir durumdur. Biz bunu bilinçaltı durumlarında veya bilinç akışı dediğimiz psikolojik olgularda da rahatça gözlemleyebiliriz.

Mesele bunu sezgisel yolla dışarı çıkarabilmektir. Bunu dışarı çıkarabilmenin yolları toplumların mitlerine göre de şekillenmektedir. Biz bunu en güzel örneklerini mitolojilerde veya efsanelerde görmekteyiz. Bir olay örgüsü şemasında karşımıza muhakkak bir olağanüstülük çıkar. Bu olağanüstülük kimi zaman insan gücü tarafından kimi zamanda insanüstü varlıklar tarafından yapılmaktadır. Bunların inanma payı ise ayrı bir tartışma konusudur. Çünkü maddeye riayet eden insanlara bunu anlatmak zordur.

medyum, kehanetler

medyum, kehanetler

Görsel bir gerçeklik istedikleri için veya bir mantığa yatırmaya çalıştıkları için onları ikna etmek zordur. Bunun için illa da aklı saf dışı bırakmak mı gerekir bilinmez.  Bunlar sonuçta yıllarca insanların bir takım şeyleri açıklamalarına yardımcı olmuş sorularını ve ihtiyaçlarını karşılamıştır. İnsanlar sıradan olan doğa olayları dahi doğaüstü güçlere bağlamak istemişlerdir. Bunun dini boyutuna veya inanç boyutuna indirgersek insanoğlu bir şeye bağlanmak ve evrenle ilgili olayları bir sebebe bağlamak zorundaydılar. İlkel zamanların olanakları doğrultusunda olaylara bir hikaye uydurarak efsaneleştirmek daha kolay olmuştur. Bununla beraber bir takım insanın görünmeyen güçleri de fark edilebilmiş ve insanlar bunu gerçek anlamda da kullanmaya başlamışlardır. Bugün biz bunun kalıntılarını hala görmekteyiz.

Bir önceki Özel Yeteneklere Sahip Medyum makalesini okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Özel Yeteneklere Sahip Medyum başlıklı makalemizde özel yeteneklere sahip medyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler : ,
Benzer Yazılar
medyumlarin-falcilardan-farki
Medyumlar özel yetenekleri olan insanlar olarak bilinir. Medyumların ortak özellikleri farklı bir meziyete sahip olup gelecek ile ilgili kehanetlerde bulunmalarıdır. Asırlardır var olan medyumlara eski çağlarda da rastlamak mümkün. Medyumlar zorda olan ya da sıkıntısı olan kimselerin...
Medyumlar Falcılarla Karıştırılmamalı!
Günümüz dünyasında insanların fala ve falcılara merakı bilinmektedir. Çünkü insanoğlu hayat şartları ne olursa olsun sürekli bir gelecek merakı içindedir. Yaşadığı şartlar iyi ya da kötü olsa da gelecekte başına neler geleceğini, ilişkilerinde neler yaşayacağını, madd...
Medyumlar ve Falcılar
Medyumlar ve falcılar birbirine benzeyen işlemler yaparlar. Falcılar fal bakar, medyumlar ise bakım yapar. Medyumlar çalışmalar ve gizli ilimler uygulamaları da yapar. Fakat falcıların bu yeteneği yoktur! Falcılık ve medyumluk aynı doğrultularda gelişen kavramlar olduğu gibi kimi...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1