medyum medyumlar

medyum
2 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve 1 yorum yapıldı.

Medyum ve Kehanetler

Medyum yaptığı fal bakımlarıyla gelecek hakkında kehanetler de bulunan kişilere denir. Medyum ve kehanetleriyle ünlü hocamız sizlere bir telefon kadar yakındır.

Kehanetler bilindiği üzere ilkel zamanlarda insanların bazı olaylara aşırı anlamlar yüklemesiyle veya falcılık, büyücülük veya medyumluk gibi olguların oluşum biçimleriyle bir kaos oluşturarak meydana gelen anlatılardır. Ayrıca kelime anlamıyla da kehanet medyumla benzer özellikler taşımaktadır. Kehanetleriyle dünya gündemini sarsan medyum hocamıza ulaşmak için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Kehanet kelime anlamıyla duyular yoluyla veya sezgisel yolla geleceğin bilinmesidir. Hatta kehanet olgusuna en ilkel toplumun sosyolojik tabakalarından en uygar toplumların tabakasal yapılarına kadar gözlemlemek mümkündür. Çünkü medyumluk aslında insan bilincine özgü bir durumdur. Biz bunu bilinçaltı durumlarında veya bilinç akışı dediğimiz psikolojik olgularda da rahatça gözlemleyebiliriz.

Mesele bunu sezgisel yolla dışarı çıkarabilmektir. Bunu dışarı çıkarabilmenin yolları toplumların mitlerine göre de şekillenmektedir. Biz bunu en güzel örneklerini mitolojilerde veya efsanelerde görmekteyiz. Bir olay örgüsü şemasında karşımıza muhakkak bir olağanüstülük çıkar. Bu olağanüstülük kimi zaman insan gücü tarafından kimi zamanda insanüstü varlıklar tarafından yapılmaktadır. Bunların inanma payı ise ayrı bir tartışma konusudur. Çünkü maddeye riayet eden insanlara bunu anlatmak zordur.

medyum, kehanetler

medyum, kehanetler

Görsel bir gerçeklik istedikleri için veya bir mantığa yatırmaya çalıştıkları için onları ikna etmek zordur. Bunun için illa da aklı saf dışı bırakmak mı gerekir bilinmez.  Bunlar sonuçta yıllarca insanların bir takım şeyleri açıklamalarına yardımcı olmuş sorularını ve ihtiyaçlarını karşılamıştır. İnsanlar sıradan olan doğa olayları dahi doğaüstü güçlere bağlamak istemişlerdir. Bunun dini boyutuna veya inanç boyutuna indirgersek insanoğlu bir şeye bağlanmak ve evrenle ilgili olayları bir sebebe bağlamak zorundaydılar. İlkel zamanların olanakları doğrultusunda olaylara bir hikaye uydurarak efsaneleştirmek daha kolay olmuştur. Bununla beraber bir takım insanın görünmeyen güçleri de fark edilebilmiş ve insanlar bunu gerçek anlamda da kullanmaya başlamışlardır. Bugün biz bunun kalıntılarını hala görmekteyiz.

Bir önceki Özel Yeteneklere Sahip Medyum makalesini okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Özel Yeteneklere Sahip Medyum başlıklı makalemizde özel yeteneklere sahip medyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler : ,
Benzer Yazılar
medyumlarin-falcilardan-farki
Medyumlar özel yetenekleri olan insanlar olarak bilinir. Medyumların ortak özellikleri farklı bir meziyete sahip olup gelecek ile ilgili kehanetlerde bulunmalarıdır. Asırlardır var olan medyumlara eski çağlarda da rastlamak mümkün. Medyumlar zorda olan ya da sıkıntısı olan kimselerin...
İnsanların bilinmeyene ve geleceğe olan merakı yüzyıllar boyunca devam etmiştir. Kendisi veya yakın çevresiyle ilgili gelecekte yaşanacak olayları, gelişmeleri öğrenme iç güdüsü hemen hemen her kişide var olan ve önüne geçilemeyen bir merak unsuru olmuştur. Durum böyle olunca...
Medyum olarak Tarot falı konusunda uzun soluklu bir geçmişe sahibim. Kehanetler mit’i olan Tarot kelime anlamı olarak yol gösteren, çarkı döndüren anlamına da gelmektedir. Tarot'un geçmişi ve faydaları ile alakalı olan yazımızı okuyunuz. İsim kökü eski Mısır uygarlığına ka...
Yorumlar

2017 de Tüm Zamanların En iyi medyum-medyumlar.com Sitesi Hizmetinizde.
Tema : Sipsi v1