medyum
8 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Nazar Duası

nazar-duasi Nazar değmesine karşı okunan duaların genel adına nazar duası denmektedir. Nazar duası diye bilinen dualar okunduktan sonra nazar etkisini kaybeder.

Nazar duası okumaktaki amaç nazarın bertaraf edilmesidir. Yani nazarı bozmaktır. Çünkü peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) buyurmuştur ki; “Nazar haktır, nazar insanı mezara, deveyi kazana koyar. Canlı – cansız her şeye nazar değer”. Peygamberimizin de bildirmiş olduğu gibi canlı cansız her şeye nazar değer. Nazardan korunmak için nazar duası okunması tavsiye edilmektedir. Nazar değen bir kimsenin başı ağrır, durduk yere stres sıkıntı basar, belli başlı kazalar geçirir hep bir tedirginlik hali meydana gelir. İşte bunun gibi manevi sıkıntı durumlarında medyum hocalar ve herkes tarafından tavsiye edilen bir takım nazar duaları ve kuran ayetleri okunur. Bu tür nazar duaları okuduktan sonra nazar bozulur ve nazar değen kişi ferahlar sıkıntısı biiznillah gider.

Halk arasında nazar duası arasında en çok bilinen sureler; Felak suresi, Nas suresi, Fatiha suresi ve Ayetel Kürsidir. Bu dualardan sonra yapılan Fatiha suresi okuması yani dua ile nazardan korunmak ile nazar tamamıyla etkisini kaybeder ve nazarın bozulması gerçekleşir. Medyumlar tarafından okunması söylenen dualardan birisinin nazara çok iyi geldiği söylenir. Nazar bozmak için “Euzu Bi Kelimatillahittammati Min Şerri Mâ Halak” duasını okumak nazara karşı çok etkilidir. Arapçası yazılı duanın Türkçe anlamı ise “Rabbim yarattığın her şeyin şerrinden yalnızca sana sığınırım” demektedir.  Ayetel kürsi gerek kötülüklere gerek de şeytanların şerrine, cin musallatı, cinlerin zararlarına karşı okunan ve vefkleri hazırlanan büyük bir duadır. Bol bol ayetel kürsi okuyan kişiye nazar değmez. Şeytanlardan ve insanlardan korunmuş olur. Özellikle de cin musallatı gibi rahatsızlıkları olan nazara karşı meyilli yani her zaman nazar değen kişiler okursa şifa bulur. Nazarın bozulması için Ayetel kürsi okunan dualar arasındadır.

Nazar duası diye bilinen her türlü duayı okumayınız. Nazar duası yalnızca Kuran-ı Kerim de bulunan ayetler ise okuyunuz. Herkesin söylediği nazar dualarını da okumayınız bunlar insanlara stres sıkıntı verir. En güzel nazar duaları söylediğim gibi felak, nas, ayetel kürsi, ihlas ve fatiha sureleridir. Cenab-ı Allah herkesin üzerinde bulunana nazarı bertaraf etmesinde yani bozmasında yardım etsin inşallah.

Bir önceki yazımız olan Ayırma Büyüsü başlıklı makalemizde ayırma büyüsü ve ayırma büyüsü nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar
dua-etmenin-sikintilara-faydasi
Zaman zaman sıkıntıya düşeriz ve sığınacak bir şeyler ararız. Pek çok insan sıkıntılarını defetmek için dualara sığınırlar. Dua ederek sıkıntılarını hafifletirler ya da tamamen kurtulurlar. Dua etmenin ruha çok faydası vardır. Dua ederken niyet de önemlidir. Bazen dua e...
Fetih Suresi ve Faziletleri
Fetih suresi ve faziletleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu sitemizden ayrıca fetih suresinin faziletlerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fetih Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 48. suresi olup, 29 ayettir. Hudeybiye Antlaşmasından sonra, Hicret'in 6. yılında Medine'de inmiştir.  ...
Enfal Suresi ve Faziletleri
Enfal suresi ve faziletleri hakkında bilgilerin bulunduğu sitemizde ayrıca enfal suresinin faziletlerini de öğrenmiş olacaksınız. Enfal suresi, yetmişbeş ayettir. 30 ilâ 36. ayetler Mekke'de, diğer ayetleri ise Medine'de inmiştir. Enfal, “ziyade” anlamına gelen "nefl" kelimesini...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1