medyum
4 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve 1 yorum yapıldı.

Şamanizm ve Medyum Hocalar

Şamanizm ve medyum hocalar arasında herhangi bir bağ yoktur çünkü medyum hocalar ilmini kullanmalıdır. İlim de sadece islami ilimlerde saklıdır. Eğer bir medyum hocaya çalışma yaptıracaksanız rahmani medyum ya da şeytani medyum olup olmadığını araştırın.

İslami literatürlere göre gizli ilimler uzmanı olarak medyum çalışmalar ve büyüler yapmaktadır. Büyü çözümü konusunda islami literatürlere göre hareket eden medyum hocalar bulunmaktadır.

Paranormal aktiviteler denildiğinde akla zihinsel bir süreçten ziyade sezgisel veriler gelmektedir. Sezgiler veriler de bizi medyumculuk, falcılık veya kehanetlere götürmektedir. Medyumculuğun en önemli yanlarında biri sezgisel yolla olayları algılayıp cevaplandırmadır. İnsanlarla değil daha çok ruhani varlıklarla iletişim geçme işidir. Biz bunu vecd haline geçme veya transa geçme diye de tanımlayabiliriz. Trans hali bizi tarih öncesi çağlarda görülen Şamanizm inancına götürmektedir. Şamanistlerin ayinlerinde Şamanist olabilmek için belli aşamaları vardır. Mesele bu aşamaları başarılı bir şekilde geçmektir.

Bu aşamalar öncelikle Şamanist olacak kişinin buna karar verdikten sonra bir usta tarafından akşam yemeği sonrası ateşin etrafında Şamanizm’e girecek kimsenin yakınlarının toplanması ile başlar. Öncesinde bu giriş ritüeline için bir tören hazırlanır. Hazırlanan bu tiren sonrasında günlük yaşantıdan sıyrılan şiirler söylenir. Bu şiirlerle beraber aday vecd haline geçmeye başlar. Artık ruhu bu dünyadan başka bir aleme yolculuğa çıkmış ve orada iblislerle mücadeleye girmiştir. Tabi bunu öncesinde de yardımcı bir ruh çağrılır. Diğer ruhlarla irtibata geçmek için kolaylık sağlar ve kötü ruhlarla mücadele edildikten sonra görev tamamlanır. Görev tamamlandıktan sonra ruh ayıklanmış temizlenmiş bir şekilde geri döner ve uyanır. Tabi bu ritüellerine basit ifadesidir. Yoksa ülkeden ülkeye bu oluşumlar değişkenlik göstermektedir. Ama en temeli Asya Şamanizm’idir. Benzer sezgisel olaylarla ruhani varlıklar irtibata geçmeyi medyumlukta ta olduğunu söylemiştik. Bu varlıklarla irtibata geçiren gücün ne olduğunu araştıran alana da parapsikoloji denir. Parapsikolojiyle ilgilenenler ise bu oluşuma şöyle bir açıklama getirmektedirler. Bu oluşum insanın başka varlıkların yardımından ziyade kendi içindeki gücü su üstüne çıkarıp onu yönetebilmesidir ve yönlendirebilmesidir. İnsan bu gücü de ancak bilinçaltı denilen olguyla gerçekleştirebilir kanısına varmışlardır.

Bir önceki Büyücüler ve Medyumlar makalesini okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Büyücüler ve Medyumlar başlıklı makalemizde büyücüler ve medyumlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar
Medyum ve İnanç
Medyum ve İnanç Medyum bir inanç unsuru mudur merak edilen bir sorudur doğrusunu söylemek gerekirse. Aslında bakılırsa inanç unsuru olmasının yanı sıra iyi bir gözlemci tarafından incelendiğinde doğruluk payı diğer paranormal olaylara nazaran daha fazla olduğunu görmekteyiz. İ...
medyum ilgisi
Medyum ilgisi doğuştan gelen bazı yetenekleri bulunan kişilere denir. İnsan yaratıldıktan sonra medyum ilgisi meydana gelir ve bu medyum yeteneğini faydalı şekilde kullanır. Allah insanları çeşitli özelliklerle donatarak diğer insanlardan üstün kılmıştır. Bu üstün özelikl...
şifalı dualar nasıl bulunur
Manevi sorunlardan özellikle büyü, sihir ve nazardan kurtulmak için yapılan şifalı dualar nasıl bulunur? Dua dünyanın en önemli kavramlarından biridir. İnsanlar başları sıkıştıklarında yaratıcı olan Allah’ a sığınır ve dua ederler, hangi dinde veya ırkta olduğu fark ...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1