medyum
8 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Teozofik de Aura

auraAura, teozofi biliminde kullanılan bir kelimedir. Aura’nın hem metafizik hem de bilim dünyası ile her zaman bağlantısı vardır.

Aura, doğal dünya da bulunan canlıların bedensel ve fiziksel olarak oluşturduğu ışınla, kendisini gösteren elektromanyetik bölgeye verilen isimdir. Kirlian fotoğrafçılığı ve teozoflar tarafından aura; “yaşamın kaynağı olarak isimlendirilen bir çeşit enerjinin insanların kendi gözleriyle göremediği radyo frekansları gibi titreşen ışınların yayılmasıyla oluşan bir elektromanyetik etki alanıdır.” Aura’ya metafizikçiler “eflüv” de demektedirler. Eflüv’ün partiküllerinden dolayı radyasyon da gözlemlenir. Radyasyon ve Eflüv birbirine karıştırılabilir. Aura da meydana gelen ışık senkronizelerine günümüzde yalnızca gerçek medyum hakimdir. Bu medyumlar radyo frekansı gibi tekniklerle kişilerin üzerinde bulunan negatif etkiyi alarak pozitif düşünmesini sağlarlar. Özellikle nazar tedavisinde sık kullanılır. Kişinin üzerindeki nazarı bozmak için medyumlar aura teknikleriyle kişiyi içinde bulunduğu negatif enerjiden komple kurtarır ve rahatlamasını sağlarlar.

Aura, Eflüv ve radyasyon birbiri ile devamlı karıştırılır. Bunları sırasıyla karışmaması için açıklayacak olursak;

  1. Bedenlerden yayıldığı belirlenen ışınlarının ve bu ışınların yayılma vakasına radyasyon (psişik radyasyon) denir.
  2. Eflüv; bu ışınların sayesinde meydana gelen partiküllere denir.
  3. Işık yayılma olaylarının ortaya çıkmasıyla birlikte ve medyumlar tarafından gözlemlenebildiği etki alanlarına aura denir.

Zarf gibi vücudu saran koyu bölgeye yapışık aura denir. Yani yapışık aura, kirlian fotoğrafçılığı tarafından resmi çekilen bölgesidir. Yapışık auranın etrafını çevreleyen ve koruyan alana iç aura denir. Büyüklüğü insan katının 2 ya da 4 katı kadar geniş ve büyük olan yumurta şeklinde olduğu varsayılan auraya da dış aura denir. Son olarak da Tam dış aura vardır. Tam dış aura; sınırsız aura olarak kabul edilen ve canlıların bedeninden ayrılan ışık kümesinin hepsi olarak ifade edilen aura çeşitidir.

Bir önceki yazımız olan Astral Seyahat başlıklı makalemizde astral seyahat, astral seyahat tekniği ve medyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar
buyulerin-ise-yaramasi-neye-baglidir
Hayatımız boyunca istediğimiz her şeyin olabilmesi elbette ki imkansızdır. Çünkü insanoğlunun istemesinin sınırı yoktur. Hep daha fazlasını istemek insanın doğasında vardır. Ancak bazen çok çaba sarf etmemize rağmen olmasını çok istediğimiz şeyler olmaz. Bu bazen girmek is...
Yüksek Etkili Büyüler
Büyü, insan iradesine tesir etmek kişiyi yönlendirmek amaçlı ve istenilen doğrultularda hareket etmesinin tamamına denir. Büyü çok çeşitli amaçlar için yapılan uygulama olduğundan çok kısa süreler içerisinde yapılacak bir durum değildir. İyi bir medyum için yapması gereken,...
Mitoloji ve Medyumlar
Mitoloji denilince ilk akla gelenler arasında medyumlar ve bunların yaptığı kehanetleri gelmektedir. Kehanette bulunan medyumların kehanetleri ve söyledikleri eğer tutarsa bulunduğu çevrede mutlaka ünlü ve şöhretli olmaktadırlar. Günümüzde de kehanette bulunan medyumlar vardır. ...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1