medyum
1 sene önce Medyum tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Vefk ilminin Aşamaları

Öncelikle vefk’in ne olduğunu bilmekte fayda vardır. Vefk büyü değil bir ilim türüdür. Dolayısı ile uzman ve ilim sahibi biri tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Medyum hoca bu ilmi layığı ile yerine getirmektedir.

Vefk ilminin kelime açılımı uyum ve dengedir. Bir kâğıt üzerine çizilen kare şekli içerisine yukarıdan aşağıya, soldan sağa ve bir köseden diğer köşeye yazılan sayıların toplamının birbirine eşit olmasından dolayı bu şekilde anılmaktadır. Dini terim anlamı ise tesirli dua olarak geçmektedir.

Hiçbir şekilde tek başınıza yazabileceğiniz bir şey değildir. Vefkler yapabildiğini söyleyen medyuma güvenmemelisiniz ve medyum hoca gibi ilim sahibi birinden yardım almanızda fayda vardır. Elde etmek istediğiniz amaca ulaşabilmek istediğinizde yine amacınız doğrultusunda hoca gerekli vefk derecesini belirleyerek yine uygun dua ile Allah’tan dileyerek size yardımcı olacaktır.

Bu ilimde kullanılan sayı ve harfler Arapça olarak yazılmaktadır. Vefk kişinin kendi ihtiyacına uygun ve özel bir şekilde Kuran-ı Kerim’den ayetler talep edilen ve Allah isimleri ile hazırlanmaktadır. Ayrıca esmalar kişi isimleri ile kullanılmaktadır.

Elbette bunun yanı sıra yapılış kurallarına uyabilmek için astroloji bilgi birikimi de gerekmektedir. Böylece vefk ilminde derece ve hizmetlilerinin isimlerini bulmak daha doğru şekil almaktadır. İşinin ehli medyum hoca efendi her ilim konusunda uzman ve bilgili olduğu gibi bu konularda da oldukça fazla bilgi birikimi ve tecrübe sahibi olan gerçek medyumların başlarında gelmektedir.

Vefk İlminin Aşamaları

Vefk hiçbir şekilde bir büyü değildir. Bunu bilmenizde de fayda vardır. Kesinlikle rahmani olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu ilim büyüden farklı olarak etkisi asla geçmeyen bir dua şeklidir.

Etkili medyum vefkleri doğru yapılması gereken bir işlemdir. İlimin doğru şekilde uygulanabilmesi için bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise terimlerdir. Bu terimlerden kısaca bahsetmekte de fayda var.

 • Bast: yaymak anlamına gelmektedir. Yazılacak kelimenin harflerinin teker teker yazılması, harflerin adları ile yazılması veya bu harflerin değerlerinin yazı ile yazılmasıdır.
 • Nutketmek: kelimeyi oluşturmakta olan harflerin ebced karşılığını yazmak, toplamak ve çıkan toplamı harf ile tekrar yazmaktır.
 • Teksir: çoğaltmak anlamına gelmektedir. Öncelikle teksiri yapılacak olan kelimelerin her harfi bast edilerek başlayan ve oldukça dikkat gerektiren bir aşamadır ve detayları iyi bilinmelidir. (endişe etmeyin hoca en iyi şekilde bu aşamayı gerçekleştirebilmektedir.)
 • Hane: vefk içindeki karelerin her birini ifade etmektedir. Mesela hane bulunmaktadır. Kaç hane olduğunu bulabilmeniz için satır ile sütunu çarpmanız gerekecektir.
 • Sütun: yukarıdan aşağıya oluşmakta olan bölümdür.
 • Satır: sağdan sola oluşmakta olan bölümdür.
 • Kutur: yapılacak olan vefk ilminde üçlü, beşli veya kaçlı olursa olsun sadece 2 kutu bulunmaktadır. Bunlar Lisan ve İsra olarak isimlendirilmiştir.
 • Salip veya Haç: tekli sayılardaki vefklerde bulunmaktadır.
 • Mebde veya Miftah: vefkte yazılan ilk hanenin adıdır.
 • Münteha: vefkte yazılan son hanenin adıdır.
 • Vasat: Mebde ile münteha aşamalarının toplam sayısının yarısına vasat denilmektedir.
 • Kıran: mebde ve münteha sayılarının toplamına denilmektedir.
 • Tahareti Kamile: tamamı ile temiz olunması gerekmektedir. Gerek düşünce kalp olarak gerekse üst baş temizliği açısından temiz olunmalı ki taharet bozulmasın.
 • Riyazet: keskin kokulu (soğan gibi) yiyeceklerin yenilmemesi gerekmektedir.

Piyasaya çıkarılmış ve bu ilmi anlatan birçok kitap görebilirsiniz. Ancak emniyetli davranmalısınız. Özellikle bu kitaplarda ayet ismi, esmalar ya da etrafına sayılar şunlar olmalı gibi yazılar okursanız yanlış bilgi ağına düşmüş olabilirsiniz.

Yine bu aşamada besmele, yazılacak ayet ve melek isimleri doğru bilinmeli ve hocanın da aracılığı ve yardımı ile ihtiyacınız doğrultusunda yazdırmanızda fayda büyüktür.

Vefk ilminin Aşamaları

Vefk yaptıranlar ve sonuçları

Vefk yaptırmak istediğinizde özellikle psikolojik anlamda buna ihtiyacınız olduğuna ve hocanın bu ilmin uzmanı olduğuna inanmanız gerekmektedir. Hoca efendi zaten dua havas ve esmaların okunuşu hususunda tecrübe sahibidir. Kişiye özel olarak hazırlanan gizli yardımcılarımız vefklerle tanışarak hayatınızı değiştirin. Ayrıca işinde tecrübeli medyum hoca bu ilmi uygularken Allah yardımı dileyerek yapmaktadır ve bu açıdan da içiniz rahat etmelidir. Bu ilmin istene sonucu verebilmesi için özellikle kişinin bilgilerinin yüzde yüz olarak doğru bilinmesi gerekmektedir. Örneğin burcu gibi. Ayrıca ilmin derecelerinin iyi bilinmesi de gerekmektedir. Bu dereceler ise şu şekildedir.

 • En küçük sayı
 • En büyük sayı
 • Sütün, satır ve bir köşeden diğer köşeye yazılmış sayıların toplamı
 • Satır ve sütunların sayılarının toplamı
 • 4 ve 5. Derecelerdeki sayıların toplamı
 • Derecenin 2 katı
 • Derecenin 7. Dereceyle çarpımları

Bu dereceler vefkin yemin aşamasında kullanılmaktadır. Daha öncede belirtildiği üzere kesinlikle ama kesinlikle medyum hoca gibi ilim irfan sahibi ve tecrübesi kanıtlanmış biri tarafından uygulanması gerekmektedir.

Tüm bu tecrübelerin neticesinde elde edilen sonuç medyum Ahmet hocanın vefk ilmini uyguladığı kişilerin isteklerinin yerine gelmiş olmasıdır. Ne istediğini bilmeyenlere yön veren ve yardımcı olan hoca efendi yine tam olarak istediğiniz ve gerçekleşmesi için tesirli duaya ihtiyacınız olan durumlar için vefk ilmini uygun ve size özel bir şekilde gerçekleştirecektir.

Bu tesirli dua sayesinde kişiler amaçlarına ulaşmış ve her zaman minnet duygusu ile hocamıza teşekkürlerini iletmişlerdir. Amaçlarına kısa zaman içerisinde ulaşan insanlar hem şaşırmış hem de sevinmişlerdir.

Medyum hoca her şeyden önce ihtiyaç sahiplerini bir psikolog gibi dinler ve ihtiyacın doğduğu nedeni bulmanızda size yardımcı olur. Gereksinimlerinizin nedenlerini sizlere açıklar ve doğru yol ve yerde olduğunuzu size ilk anda hissettirir.

Bu kadar incelik ve dikkat gerektiren bir ilimde kesin sonuç elde eden birini bulmanız elbette zordur. Tam da bu noktada hocamız yer almaktadır. Daha önce vefk ilmini denemiş ve sonuç alamamışsanız bunun nedeni hoca ile tanışmamış olmanızdır. Her zaman size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacak olan Medyum hocanın bu yazısını okuyor iseniz kendisi ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Bir önceki yazımız olan Bir Kadını Kendinize Bağlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Her insan hayatının da belli sorun ve sıkıntılar içine düşebilir ve tek başına altından kalkacak güce sahip olmayabilir. Bu gibi durumlarda alanında uzman ve tecrübeli olan medyumlar aracılığı ile yardım almak büyü veya vefk çalışmaları sayesinde huzura ermek gereklidir. Etk...
Vefk ilminin birçok çeşidi ve türü bulunmaktadır. Vefk yaptırmak için gelen kişilerin isteklerine ve amaçlarına göre vefkin türü değişmektedir. Genel anlamda vefkler hayatınız boyunca karşınıza çıkabilecek sorunları ve sıkıntıları sizin üzerinizden alan ve sizin yararın...
Vefk ulaşılmak istenilen bir amaca göre kişiye özel yazılmış bir reçetedir. Medyumların büyülerinde sıklıkla kullandıkları vefkin birçok çeşidi bulunmaktadır. Vefkler hayatımız boyunca karşımıza çıkabilecek olumsuzlukları yok edebilecek ve bize hayırlı kapılar açıp h...
Yorumlar


medyum

Güvenilir Uzman Medyumlar Sizlerin Yanındadır.
Tema : Sipsi v1